Városlista
2024. november 15, péntek - Albert, Lipót

Hírek

2020. Január 08. 13:50, szerda | Belföld
Forrás: mti

Többfelé is rossz a levegő

Többfelé is rossz a levegő

Többfelé rossz a levegő a magas szálló por (PM10) tartalma miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán az MTI-vel.

Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon és Sajószentpéteren. Tizenegy településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kecskemét, Nyíregyháza, Salgótarján, Százhalombatta, Szolnok, Tököl, Vác és Várpalota.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja az érintett térségekben (főleg az ország északkeleti részén) élők figyelmét, hogy egészségtelen levegőminőség esetén a gyermekek, idősek, krónikus betegségben szenvedők számára nem javasolt a hosszabb ideig szabadban történő tartózkodás, aktív fizikai tevékenység végzése. Gyakori tünetek lehetnek a köhögés, a légúti irritáció vagy a nehézlégzés.

Kiemelték, a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) elsődleges forrása a helytelen lakossági tüzelés, melyhez a levegőminőség alakulása szempontjából kedvezőtlen időjárás társul.

A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható javulás a következő napokban - tették hozzá.

A helytelen lakossági tüzelésről bővebb információ a Fűts okosan! kampány holnapján (http://www.futsokosankampany.hu/) található - jegyezték meg.

Címkék: levegő, szálló por, szmog

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld

Továbbra is kínlódik az építőipar

Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében

Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot