Hírek
2017. Május 09. 11:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Több támogatás juthat a fogyatékosságügyi szervezeteknek jövőre
Több támogatás juthat a fogyatékosságügyi szervezeteknek jövőre
- mondta Nyitrai Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkára az Országos Fogyatékosságügyi Tanács májusi ülésén. Az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárságának az MTI-hez kedden eljuttatott közleménye szerint a tanács tagjai megbeszélést folytattak az operatív programok kommunikációjáról, a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel küzdő, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek oktatásáról, továbbá a fogyatékossággal élőket ellátó intézmények kiváltásának folyamatáról.
Utóbbival kapcsolatban emlékeztettek: a kormány még az év elején döntött arról, hogy öt évvel lerövidíti, azaz felgyorsítja a kiváltási folyamatot, amelynek során nagyobb hangsúlyt kap a hozzáférés a helyi közszolgáltatásokhoz, valamint a foglalkoztathatóság biztosítása.
A kiváltási program első körében már 660 fogyatékossággal élő ember kiköltözött a nagy létszámú szociális ellátó intézményekből, a folytatást jelentő második körben mintegy 2500-an költözhetnek ki a jövő év végéig - írták, hozzátéve, hogy a kormány erre 21,8 milliárd forintot fordít.
Az ülésen Nyitrai Imre jelezte, május 5-én, az esélyegyenlőség napján ünnepélyes tanácskozás keretében egyeztetett a kormány a Fogyatékos Emberek Szervezeteinek Tanácsával (FESZT), valamint arról is, hogy a fogyatékosságügyi tanács előző találkozója óta megalakult a fogyatékos intézmények kiváltását koordináló testület.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot