Hírek
2011. Október 26. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: ELTE
Tízévnyi különbség a várható élettartamban
A brit statisztikai hivatal adatai szerint akár tíz évvel is hosszabb ideig élhetnek azok a most születő gyerekek, akik az ország tehetősebb régióiban élnek.
A brit Office for National Statistics adatai szerint az elmúlt években jelentősen nőtt a különbség a várható élettartamot illetően az ország egyes régiói között. A statisztikusok szerint egy gazdagabb országrészben, városban született brit kisfiúnak akár 13,5 évvel hosszabb életkilátásai is lehetnek, mint a vele egy időben, de szegényebb körülmények között világra jött társának.
Az előrejelzés szerint például a 2004-2006 között London Kensington vagy Chelsea kerületében született fiúgyermekek és az ugyanezen időszakban a skóciai Glasgow városában világra jött fiúk várható élettartama közötti különbség 12,5 fél év volt. A 2008-2010 között született fiúgyermekek esetében ez már 13,5 év. A lányok esetében ugyanez a különbség 10,1 évről 11,8 évre nőtt.
Becsléseik szerint a 2008-2010 között Glasgowban született fiúk várható élettartama 71,6 év, a lányoké 78 év. Mindez azt jelenti, hogy a skót gyerekekkel ellentétben a főváros előkelőbb negyedeiben született fiúk több mint 80, a lányok közel 90 évig élhetnek.
A statisztikai hivatal szerint a várható élettartamok közötti növekvő különbség egyértelműen mutatja a gazdagabbak - szegényebbek életvitele közötti egyensúlytalanságot, és azt, melyik társadalmi réteget mennyire sújtja a recesszió. Előbbiek más jellegű egészségügyi problémákkal is küzdenek, hiszen nem okoz számukra problémát a számlák befizetése vagy a kiegyensúlyozott táplálkozásról való gondoskodás.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot