Hírek
2011. November 16. 06:59, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Szigorítanának a hitelminősítőkre vonatkozó szabályokon
Szigorú új szabályokat javasolt az Európai Bizottság kedden a hitelminősítő intézetekre vonatkozóan.
Ugyanakkor mégsem tett olyan javaslatot, amely szerint a nemzetközi konszolidációs programmal segített országok vonatkozásában ideiglenesen fel kellene függeszteni a minősítések kibocsátását.
A javasolt rendelkezések között szerepel a hitelminősítők váltogatásának rendszere, az uniós tőzsdefelügyeleti hatóság illetékességének valamelyes növelése, az ügynökségek jogi felelősségre vonásának megkönnyítése. Strasbourgi sajtótájékoztatójáén a témáért felelős Michel Barnier biztos azt mondta, hogy a bizottság nem tett le a minősítések ideiglenes felfüggesztését célzó kezdeményezésről, de annak hivatalos előterjesztését elhalasztotta. Nem szerepel a javaslatok között egy uniós hitelminősítő ügynökség létrehozása sem, amiért már kedden bírálatok érték a brüsszeli bizottságot, mások mellett a szocialista EP-frakció részéről.
Mint ismert, kedden negatív kihatású megfigyelés alá vette az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank besorolásait a Standard & Poor’s hitelminősítő. Múlt hét szombaton pedig negatív kihatású megfigyelés alá vette Magyarország devizában és forintban fennálló szuverén adósságának befektetési ajánlású, „BBB mínusz/A-3” szintű osztályzatait. Pénteken a Fitch Ratings rontott hazánk besorolásán. A miniszterelnök szóvivője ennek kapcsán hangsúlyozta: a magyar gazdaság teljesítménye, a kormány gazdaságpolitikája és a költségvetési számok világosan mutatják, hogy semmilyen valódi ok nincs Magyarország leminősítésére.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot