Hírek
2016. December 07. 18:43, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Sűrű köd száll több megyére
Kilenc megyére figyelmeztetést adott ki a tartós, sűrű köd veszélye miatt szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat, míg a fővárosban a légszenyezettség romlására hívták fel a figyelmet.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésben azt írták: reggelig a gyengén felhős, szélcsendes területeken többfelé képződhet sűrű (zúzmarás) köd, amely fokozatosan ritkul, illetve szűnik meg. Nagyobb területet érintő köd elsősorban a Dunántúl déli, délnyugati felén és az Alföld déli, délkeleti felén valószínű - tették hozzá.
A csütörtök éjfélig szóló veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Zala megyére adták ki a figyelmeztetést. Ezeken a területeken arra kell készülni, hogy a tartósan megmaradó, sűrű ködben pár száz méter körüli lehet a látástávolság.
Az előrejelzés szerint csütörtökön néhol jelentéktelen hószállingózás előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 9 és mínusz 2 Celsius-fok között alakul, de a hidegre érzékeny helyeken ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok mínusz 2 és plusz 3 fok között alakulnak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán arra is felhívta a figyelmet, hogy tovább romlik a levegőminőség. A szálló por (PM10) koncentrációja a fővárosban többfelé a tájékoztatási szint fölött, sőt helyenként a riasztási küszöb körül vagy a fölött alakulhat.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot