Hírek
2011. December 29. 06:28, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Perlik az Országos Mentőszolgálatot
A Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége úgy véli, hogy az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) évek óta jogellenesen nem fizeti ki a dolgozóknak az úgynevezett egészségkárosodási kockázati pótlékot, ezért perlik munkaadójukat
Ennek összege havonta húszezer forint lenne – írja a csütörtöki Magyar Nemzet.
„Ha a munkavállalónak jár az a pénz, akkor tessék neki kifizetni” – mondta Kusper Zsolt. Az MMSZ elnöke el szeretné érni, hogy az elmaradt összeget öt évre visszamenőleg kamatostul kapják meg a munkavállalók, a bíróság pedig a jövőre nézve kötelezze a munkáltatót a pótlék rendszeres folyósítására. Mindez az OMSZ teljes kivonuló állományát érinti, azaz körülbelül 5600 embert. A ki nem fizetett pótlékok több milliárd forintot tesznek ki.
A bírósági eljárást olyanok indították, akik tagjai az érdekvédelmi szervezetnek, így a döntés csak az ő esetükre lesz kötelező érvényű. A lap úgy tudja, hogy mások is fontolgatják hasonló eljárás megindítását.
Győrfi Pál korábban elmondta, hogy a mentőmunka veszélyes szakma, ezt mindenki elismeri. Azonban a szóban forgó pótlékra jogosultaknál legalább a munkaidő felében a kockázatoknak érvényesülniük kell. Ez a mentőmunka esetében nem állja meg a helyét, hiszen a mentőállomások többségén a mentőegységek nem folyamatos munkában töltik az időt, hanem jellegéből adódóan riasztásokra várakoznak, és amikor riasztás van, akkor mennek ki a beteghez – olvasható a Magyar Nemzetben.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot