Hírek
2019. Május 01. 16:41, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Május közepére helyreállhat az olajszállítás
A Barátság kőolajvezeték déli szakaszán május közepére áll helyre az olajszállítás.
Erről született megállapodás az orosz Energia Minisztérium, a Mol, a Slovnaft, a Transznyefty, a Transpetrol és a Ukrtransnafta képviselői részvételével Budapesten lezajlott tárgyaláson - közölte a magyar olajtársaság az MTI-vel kedden.
A Mol tájékoztatása szerint a felek rögzítették, hogy milyen lépéseket tesznek annak érdekében, hogy a vezetéken keresztül érkező kőolaj minősége május közepére megfeleljen a szlovák és a magyar minőségi elvárásoknak.
Ettől az időponttól a szállítás visszaállhat a normális kerékvágásba - jelezték.
A Mol és a Slovnaft szakértői egyúttal folyamatosan mérik és ellenőrzik a vezetéken keresztül érkező kőolaj minőségét - tették hozzá.
A Magyarország ellátását is döntően biztosító Barátság kőolajvezetékben április 19-én szerves klórvegyület-szennyeződést észleltek. Emiatt több európai ország, így Lengyelország, Németország, Ukrajna, Szlovákia, Magyarország és a balti köztársaságok a múlt héten felfüggesztették a Barátság kőolajvezetéken át érkező olajimportot.
A Transznyefty orosz olajszállítási vállalat képviselője pénteken arról tájékoztatott, hogy a vizsgálatok szerint a szerves klórvegyületek az olajat kisebb termelőktől begyűjtő Szamaranyefty-Terminal magánvállalat felügyelete alatt álló mérőállomáson kerültek be a vezetékbe. A Barátság kőolajvezeték olajának szándékos beszennyezése miatt büntetőeljárás indult.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot