Hírek
2013. Február 19. 11:51, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Gyöngyösi felszólalása - Jobbik: Izrael és az Egyesült Államok is listázza a kettős állampolgárságot
Gyöngyösi Márton, a Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint amíg Magyarországon az országgyűlési képviselők kettős állampolgársága vizsgálatának a puszta felvetése is felháborodást okoz, addig ugyanez Izraelben és az Egyesült Államokban természetes. Az ellenzéki párt fenntartja kérését, hogy a magyar képviselők nyilatkozzanak esetleges kettős állampolgárságukról.
Gyöngyösi Márton - aki az Országgyűlésben 2012. november 26-án úgy fogalmazott: Magyarország számára bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, zsidó származású országgyűlési képviselők és kormánytagok számbavételét tartaná időszerűnek - kedden az MTI-nek azt mondta: a januári izraeli választásokat követően hét megválasztott képviselőnek volt kettős állampolgársága és mind a hétnek le kellett mondania második állampolgárságukról még eskütétele előtt. Gyöngyösi Márton szerint tehát Izraelben automatikus nemzetbiztonsági kockázatot jelent a kettős állampolgárság és tiltják is az ilyen polgárok megválasztását.
Az Egyesült Államokban a képviselőknek és a szenátoroknak nemcsak az állampolgárságát, hanem az etnikai és vallási hovatartozását is nyilvános adatként kezelik - tette hozzá.
A Jobbik - mivel a magyarországi adatvédelmi biztos is közérdekű nyilvános adatnak minősítette a képviselők állampolgárságát - fenntartja a kérését, hogy minden országgyűlési képviselő nyilatkozzon az esetleges kettős állampolgárságáról.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot