Hírek
2018. Június 21. 15:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elkezdődik a 2019-es költségvetés és az adóváltoztatások tárgyalása
Az Országgyűlés ötnapos üléssel folytatja munkáját a jövő héten. A képviselők szerdától péntekig - a tervek szerint 30 órás időkeretben - véleményezhetik a kormány jövő évi költségvetési javaslatát,
emellett öt órában vitathatják meg a 2019-es adóváltoztatási terveket.A parlament honlapján elérhető napirendi javaslat alapján az interpellációk, azonnali kérdések és kérdések ezúttal is hétfőn hangoznak el.
Kedden hat kormányzati javaslat általános vitáját bonyolíthatják le. Terítékre kerülhet például a belügyminiszter Magyarország biztonsági érdekét sértő külföldi befektetések ellenőrzéséről szóló indítványa, valamint a pénzügyminiszter szociális hozzájárulási adóról szóló előterjesztése. A kabinet jövő évi adóváltoztatási javaslatairól az utolsó napirendi pontban kezdődik általános vita, ötórás időkeretben.
A 2019-es büdzsé tárgyalása a harmadik ülésnapon kezdődik. Az előterjesztői nyitóbeszéd reggel 8 órától hangozhat el 40 percben, amit az Állami Számvevőszék és a Költségvetési Tanács elnökének felszólalása követ 30-30 percben. A frakciók vezérszónokai ezután szintén fél-fél órában fejthetik ki álláspontjukat a költségvetési javaslatról.
A büdzséről szóló általános vita pénteken a kormány képviselőjének fél órás zárszavával ér véget. Az Országgyűlés ezt követően - jövő heti ülésének utolsó napirendi pontjaként - a 2019-es költségvetést megalapozó törvénymódosításokat tárgyalja, előreláthatólag 5 órás időkeretben.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot