Hírek
2016. Június 01. 19:24, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Éhségsztrájkkal és kitöréssel fenyegetőzik háromszáz kiskunhalasi menekültügyi őrizetes
Háromszáz menekültügyi őrizetes jobb körülményeket, gyorsabb ügyintézést követelt a Kiskunhalasi Menekültügyi Őrzött Befogadó Központ Szegedi úti telephelyén szerdán.
A közmédia helyszínen tartózkodó tudósítója olyan transzparenst is látott, amelyen a tiltakozók éhségsztrájkot helyeztek kilátásba.
Az ötszáz közül mintegy háromszáz menekültügyi őrizetes követeléseket fogalmazott meg, "a zárt körülményeket és a lassú ügyintézést kifogásolva" elégedetlenségének adott hangot - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
Három választott szószólójuk közül egy szíriai férfi petíciót juttatott el a menekültügyi hatósághoz, majd arra szólította fel az egybeverődött illegális bevándorlókat, hogy induljanak el Budapestre.
A rendőrség jelentős erőkkel biztosítja az intézményt és környékét, megakadályozza az őrzött központ elhagyását, fenntartja a városban a közrendet, a közbiztonságot - olvasható a közleményben.
Az M1 aktuális csatorna tudósítása szerint több száz rohamrendőr néz órák óta farkasszemet a skandáló illegális bevándorlókkal. A konfliktus délelőtti kirobbanása óta enyhült a helyzet. A riporter hangsúlyozta: bár a szószólók arra biztatták a tömeget, hogy induljon el Budapestre, ez csak fenyegetés maradt.
A központban különböző transzparenseket lehet látni, az egyiken a "freedom" (szabadság) felirat olvasható, de olyan is van, amelyen a migránsok éhségsztrájkot helyeztek kilátásba - hangzott el a tudósításban.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot