Hírek
2016. Március 12. 10:40, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre több a szabadtéri tűz
Márciusban eddig több mint hetven szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat, s ebből 55 eset az elmúlt hétvégén történt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szombaton az MTI-vel.
Közleményükben felhívták a figyelmet, hogy a szabadtéri tüzek jellemzően az év két időszakában jelentenek komoly veszélyt: tavasszal és a nyári szárazságok idején. Idén tavasszal eddig a csapadékos időjárás miatt kevesen tudták megkezdeni a kerti munkálatokat, amelyekkel minden évben együtt jár a szabadban keletkezett tűzesetek számának ugrásszerű megemelkedése - tették hozzá.
Az OKF felhívta a figyelmet, bár az önkormányzatok rendeletben bizonyos keretek között engedélyezhetik, az ország területén alapvetően tilos a kerti zöldhulladék elégetése. Emellett az egyéb hulladékok égetése is tilos, az ugyanis a veszélyes égéstermékek miatt mérgezést, valamint környezetkárosítást okozhat. A jogszabályokban foglaltak megszegése esetén akár súlyos pénzbírság is kiszabható - emelték ki.
A tűzesetek megelőzése érdekében az OKF azt kéri, hogy a szabadban gyújtott tüzet soha ne hagyják felügyelet nélkül, a tűz környezetében ne legyen más éghető anyag, amin az továbbterjedhet, továbbá mindig gondoskodjanak elegendő oltóanyagról, illetve legyen kéznél olyan szerszám, amivel irányítani tudják az égést. Mindemellett az OKF azt kéri, hogy tájékozódjanak a várható időjárásról és erős szél esetén ne gyújtsanak tüzet, baj esetén pedig, illetve ha a szabadban tüzet észlelnek, hívják a 112-es segélyhívó számot.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot