Hírek
2016. Július 22. 09:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre kevesebb menedékkérő van Magyarországon
Egyre kevesebb menedékkérő tartózkodik Magyarországon, a legfrissebb adatok szerint 1300 migráns van táborokban az ország területén - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.
A Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól kapott adatokra hivatkozva a lap azt írta, alig 600-an vannak nyitott, 700-an pedig őrzött befogadó állomásokon, a déli határon bevezetett szigorítás és a nyugati határon folytatódó, kifelé tartó "szivárgás" miatt egyre kevesebb a menedékkérő.
A legnagyobb befogadó állomáson, Bicskén a BÁH szerint 362-en, Vámosszabadiban 160-an, Kiskunhalason pedig 52-en vannak, míg a tavasszal megnyitott körmendi táborban, ahol akár 300 embert is el tudnak helyezni, összesen 25-en tartózkodnak. A lap megjegyezte, hogy áprilisban és májusban 200 felett volt az oda vitt menekültek száma.
A szerb oldalon eközben jelentős a torlódás, mert csak azok kerülhetnek magyar területre, akik a tranzitzónát választják, emiatt Kelebiánál és Horgosnál több száz fős csoportok várnak átjutásra.
Az őrzött befogadó állomások majdnem teltház van a Magyar Nemzeti szerint: Kiskunhalason a lehetséges 500 helyett 427-en vannak, Békéscsabán a 185 helyből 165 megtelt, Nyírbátorban pedig a 105 helyre 102 menekült van.
Fotó:Migránsok a szerb-magyar határ közelében kialakított táborban, Horgosnál a határ szerbiai oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot