Hírek
2011. December 20. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A cigarettáról való leszokás után boldogabb az élet
A dohányzásról való leszokás nem könnyű, de egyre többen teszik meg ezt a nehéz lépést egészségük érdekében.
A szakértők azonban arra is felfigyeltek, hogy ezeknek az embereknek nemcsak a krónikus betegségekre lesz kisebb az esélyük a leszokás után, hanem jelentősen javul az életminőségük is.
A leszokás nehéz, de nem lehetetlen, és a friss eredmények is azt támasztják alá, hogy megéri megpróbálni. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis azoknak az életében, akik leteszik a cigarettát, nem nő a stresszes helyzetek száma, éppen ellenkezőleg: nyugodtabbak, kedélyesebbek lesznek - írja az Annals of Behavioral Medicine.
A kutatók elméletüket egy követéses vizsgálatra alapozzák, amelyben olyan emberek vettek részt, akik leszoktak a dohányzásról. Az eredmények azt mutatták, hogy azok, akik kitartottak döntésük mellett, három évvel a nagy elhatározás után kevesebb stresszről és jobb általános kedélyről számoltak be, mint azok, akik nem voltak képesek abbahagyni a dohányzást.
A tudósok szerint eredményeik nagy előrelépést jelenthetnének a leszokást segítő programok fejlesztésében, hiszen a jövőben az életminőség emelkedésével is motiválhatnák a leszokni vágyókat. Hozzátették ugyanakkor, hogy az ok-okozati kapcsolat egyelőre nem bizonyított, így első lépésként ezt kell alátámasztaniuk.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 15. 08:03, péntek | Belföld
Továbbra is kínlódik az építőipar
Az idén szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2024. November 15. 08:01, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden szinten folyamatos a magyar-szlovák párbeszéd az államnyelvtörvény ügyében
Minden szinten folyamatos a párbeszéd a magyar és a szlovákiai kormány között az államnyelvtörvény ügyében, a pozsonyi vezetés tagjai azonban világossá tették, hogy nem kívánják korlátozni a kisebbségi nyelvhasználatot